SIK SORULAN SORULAR

Sık Sorulan Sorular

Merhabalar, boşanma sürecinde tarafların mahkemeye sunacağı tüm deliller mutlak suretle hukuka uygun olmalıdır. Kişileri gizli bir şekilde kayıt altına almak, hukuki anlamda uygun olmayan ve hatta karşı dava açılmasına dahi sebep olabilecek bir etken olduğu için delil olarak sunulması mümkün değildir. Daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, ortak yaşam alanından kovulmanız evlilik birliğinin temelden sarsılması gerekçesiyle mahkemeye başvurmanız için yeterli bir olaydır. Bu davranış fiziksel bir şiddet olmasa bile duygusal şiddetin en sarsıcı örneklerinden biridir. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız hak kaybı yaşamadan boşanma işleminin gerçekleşmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakaret TCK'da suç olarak belirlenen unsurlardan biridir. Bu nedenle whatsapp veya başka herhangi bir uygulama üzerinden hakareye maruz kalıyorsanız bunun hakkında suç duyurunsa bulunduğunuzda karşı taraf 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalacaktır.

Toplam 1 sayfa icerik arasından, 1. sayfa gösteriliyor.